19 Mar

Bērns un jaunietis ar cukura diabētu skolas vidē

Šā gada 16.martā  biedrības pārstāves Agija Kudrēviča un Līga Ēriksone viesojās Liepājas pilsētas Izglītības pārvaldē. Viesošanās mērķis bija dalība skolu direktoru seminārā, kura laikā tika sniegts informatīvs ziņojums par bērnu un jaunieti ar cukura diabētu skolas vidē.

Diskusiju veicināja fakts, ka pieaug bērnu un jauniešu skaits, kam tiek diagnosticēts cukura diabēts, kā arī tas, vai skolas vide vienmēr ir droša un atbalstoša šādam bērnam. Ziņojuma laikā tika siegta informācija par to, kas ir cukura diabēts, kā tas izpaužas, kā arī tas, kā glikozes līmeņa svārstības asinīs var ietekmēt bērna psihoemocionālo un fizisko stāvokli. Uzmanība tika pievērsta arī diabēta akūtajām komplikācijām – hipoglikēmijai un diabētiskai ketoacidozei, vai zinām kā rīkoties un ko labāk darīt šādā situācijā, lai veiksmīgāk varētu sniegt atbalstu un palīdzēt bērnam.

Diskusijas nobeigumā klausītājiem raisījās pardomas par to, cik būtiska ir atbalstoša vide un informēti cilvēki līdzās, lai mazais cilvēkbērns ar cukura diabētu varētu sevi veiksmīgi realizēt izglītības procesā, un justies drošs situācijās, kad piedzīvo krasas glikozes līmeņa svarstības un veselības stāvokļa pasliktināšanos.

Nobeigumā tika ieskicēti arī turpmākie sadarbības virzieni – informācijas apmaiņa ar skolu un pirmskolas izglītības iestāžu ārstniecības personālu – māsām.

Paldies par pozitīvo sadarbību un atbalstu Liepājas pilsētas Izglītības pārvaldes vadītājai Kristīnei Niedrei – Latherei.